Heřmanův Městec – FK Česká Třebová    4 : 0  (3 : 0)

Sestava: Truhlář – Langer (58. Deml M.), Jiřánek, Štos, Bohunek (46. Klumpar) – Herclík (77. Plačko), Roušar, Deml J. – Vaňous, Novotný (58. Sejkora), Müller (86. Flídr)

Branky:       1.  Hauf             –   1 : 0

14.  Pilný             –   2 : 0

42.  Novák           –   3 : 0

80.  Levinský       –   4 : 0

ŽK:   1 : 0

V Heřmanově Městci jsme naposledy bodovali na jaře 2014 a bylo jasné, že nás nebude čekat nic snadného. To se v plné míře potvrdilo. Po delší době vinou zranění se do základní sestavy dostal Novotný. Vstup do zápasu se nám nevydařil a než jsme se stačili rozkoukat, prohrávali jsme. Po čtvrthodině to bylo 2:0. Šanci dostat se do zápasu jsme měli v 18. min.. Ve vápně byl faulován Vaňous, ale Novotný nařízenou penaltu neproměnil. Do šatny jsme po rohovém kopu dostali třetí branku a bylo po nadějích. Po změně stran se náš výkon zlepšil, ale nedokázali jsme najít něco, co by na svižného soupeře platilo. Tečku za nevydařeným zápasem udělali domácí po rychlém brejku deset minut před koncem – 4:0.

B mužstvo

FK Česká Třeobvá „B“ : TJ Albrechtice 4:1 (2:0)

sestava: Abt, Švec, Sklenář, Cejnar (46′ Popelka J,) Borek, Pávek, Hýbl,Rufer (64′ Holec), Číž, Foff
branky: Foff 2x, Abt, Rufer

Za pěkného sobotního odpoledne jsme zápas začali velice dobře a hned ve 11’doráží centr Borka Foff 1:0.
Chtěli jsme zápas rozhodnout už do poločasu a to povedlo Abtovi ve 21’přízemní střelou 2:0. Poté jsme si vytvořili
několik slibných šancí zejména po stranách hřiště kdy aktivní Číž a o Borekzásobovali naše útočníky pěknými centry.
Obraz hry ve druhé půli se nemění a nádhernou křídelní akcí končí gól na 3:0. Zakončovatelem byl Rufer. Ten se bohužel
ve 64′ zranil díky ostrému zákroku soupeře. Naštěstí je potvrzen od lékařejen “ výron kotníku“. Poté jsme inkasovali laciný
gól, kdy Hotmara lišácky přehodil Albrechtický útočník. Na konečných 4:1upravuje pěknou střelou Foff ve 71′. Zápas byl jasně
v naší režii.
Další utkání hrajeme v neděli 19:9. ve Srubech již od 15:30.

Starší žáci

Moravany/Dašice : FK Česká Třebová   0:4 (0:2)       11.09.2021

Sestava: Brejcha, Řehák ( 61‘ Pecháček ), Švanda, Hýbl (69‘ Rezek ), Baláž ( 67‘ Kubíček ), Kumpošt ,Jelínek (52’Kyncl ),Kovář, Hanik, Grepl ( 55‘ Deml )

Na malém hřišti, které v Moravanech je, bylo od začátku jasné, že to bude utkání kdo, koho přetlačí, bez velké možnosti kombinovat. Hned od první minuty jsme teda začaly napadat soupeřovu rozehrávku a nutily ho k dlouhým balónům, které jsme s přehledem sbírali, a sami útočili, dá se říct do plné obrany. V šesté minutě se k zakončení poprvé dostal Radovan Kumpošt, ale jeho střelu stačil brankář ztlumit a z brankové čáry stihl ještě odehrát míč do zámezí domácí hráč. Stále jsme na soupeře dotíraly, ale i naše kombinace vázla a tak až v patnácté minutě se k zakončení z hranice velkého vápna dostal Vojta Kovář a míč otřel bohužel jen o horní brankovou konstrukci. V šestnácté minutě poslal Vojta Kovář průnikovou přihrávku za obranu soupeře, na kterou si naběhl Max Hanik a v poslední chvíli se mu podařilo prohodit soupeřova brankáře. Míč směřující k bráně (možná do) dorazil do sítě Radovan Kumpošt a otevřel skóre utkání 0:1. Vedoucí branka, nás aspoň trochu uklidnila a začali jsme se daleko častěji dostávat do zakončení. V devatenácté minutě se po rohovém kopu dostal k zakončení Michael Grepl a hlavou poslal míč kousek vedle branky. Při následné rozehrávce jsme opět dostali soupeře pod tlak, který vyvrcholil hrubou chybou domácího brankáře, když při pokusu přerušit hru chytil balón mimo šestnáctku. Z odpískané standardky se krásně trefil Vojta Kovář a vedli jsme o dvě branky 0:2. Hned jak soupeř rozehrál, opět byl o balón obrán a Jakub Jelínek připravil zakončení pro Lukáše Hýbla, který také mířil těsně vedle. Ve třicáté druhé minutě po faulu na Jakuba Jelínka vyráží střelu z přímého kopu, který opět zahrával Vojta Kovář domácí brankář na roh. To bylo v první půlce vše. Druhý poločas začal stejně, jak skončil první. My jsme soupeře tlačily, ale i trochu vinou naší zbrklosti jsme se do vyložených situací jako v prvním poločase dostávaly poskrovnu. Ač jsme hráli před soupeřovou šestnáctkou, prostor byl tak zahuštěn, že jen těžko se hledala nějaká skulinka kudy projít a tak jsme spoustu situací vyřešily špatně a míč zbytečně odevzdali. Až v šedesáte sedmé minutě po faulu na Radovana Kompošta si postavil míč opět Vojta Kovář a nedal soupeřovu brankáři šanci 0:3. O dvě minuty později si na jednu z mále vydařených přihrávek za obranu naběhl David Kyncl, a s přehledem vstřelil poslední branku utkání 0:4. Branky:     16‘ Radovan Kumpošt, 21‘ a 67‘ Vojtěch Kovář,  69‘ David Kyncl