• 95 Zobrazení

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – FK Česká Třebová 1:1 (1:0)

Branky: 33.Bartoš – 75.Šmíd

Sestava: Mikulka – Fečko, Navrátil, Horák, Řehák – Barbořák, Šmíd, Krása (65.Jelínek) – Kubát, Rybka, Polášek

V sobotu 2. dubna jsme vyrazili do Ústí nad Orlicí k tradičnímu derby, které se díky nepřízni počasí hrálo na umělé trávě. V první půli jsme výkonem plynule navázali na předchozí zápas s Letohradem, naši hráči se báli hrát, v přechodové fázi dělali jednu chybu za druhou a právě na tyto příležitosti domácí čekali. Ve 33. min. se po rychle sehraném brejku objevil na zadní tyči nikým nehlídaný Bartoš a poslal Ústí do poločasového vedení – 1:0. Druhá půle vypadala i díky bouřce v kabině úplně jinak. Domácí jsme přikovali na vlastní polovině a bylo otázkou, kdy se dočkáme vyrovnání. To přišlo v 75. minutě, Jelínek vysunul do úniku mezi obránce Šmída a ten obstřelem na zadní tyč nedal brankáři šanci – 1:1.Naši hráči se hnali za obratem ve skóre, bohužel v dalších příležitostech si vylámali zuby v koncovce na výborném Hortlíkovi a tak si z derby odvážíme pouze bod.

Kluci si jasně ukázali, že je vše pouze o jejich přístupu. Pokud chceme být úspěšní v každém zápase, nemůžeme předvádět takto diametrálně odlišné výkony v poločasech, kdy největším soupeřem jsme sobě my sami. Věříme, že tato zbytečná bodová ztráta bude pro nás dostatečným poučením pro zbytek jarní sezóny.