Žichlínek – FK Česká Třebová „B“ 2:4 (0:3)

• 49 Zobrazení

Branky: 49.Stasiowski, 76.Doleček – 5.Langer, 8.Langer, 38. Macek, 89.Rybka

Sestava: V.Hýbl – Štos, Holec (64.Navrátil), Švec, Řehák – Mikeš (65.Kovář) – Kolář, Langer, L.Hýbl st., Macek – Rybka

V sobotu 25. března náš tým zajížděl na půdu šestého týmu tabulky do Žichlínku.

Soupeři jsme chtěli vrátit podzimní domácí porážku, a to se také podařilo. Vedl k tomu výborný úvod, ve 4. min. si na středu hřiště vyměnil míč L. Hýbl s Langerem a druhý jmenovaný s přehledem skóroval – 1:0. O čtyři minuty se po pěkné kombinaci pravé strany dostal míč k Rybkovi, jehož střelu gólman vyrazil pouze k Langerovi a ten s dorážkou neměl problém – 2:0. Poté se poprvé připomněl také soupeř, ale v klíčové chvíli útočník domácích vůbec netrefil míč. Kontrovali jsme tvrdou střelou Švece z přímého kopu, kterou brankář s námahou vyrazil na roh. V 38. min. našel Štos za obranou Macka, který životním sprintem pláchnul domácí obraně a druhým dotykem nádherně přehodil vyběhnuvšího brankáře – 3:0. Domácí mohli snížit těšně před pauzou, ale V. Hýbl vytáhnul výborný zákrok. Ve 48. min. už ani on nemohl zabránit situaci, kdy se na něj po naší zbytečné ztrátě řítili dva osamocení domácí útočníci – 1:3. Třígólový náskok nám mohl vrátit znovu Macek, ale tentokrát jeho zakončení nebylo přesné. Domácí vykřesali naději 15 minut před koncem, kdy jsme nezvládli návrat po rohovém kopu – 2:3. Závěr zápasu byl z obou stran celkem nervózní. Uklidnění přinesla individuální akce Langera zakončená střelou do břevna, odražený míč si na penaltě našel Rybka a levačkou z voleje nám zajistil zisk důležitých tří bodů do tabulky – 2:4.