Zemřel pan Jiří Pásek

Dne 22. 07. 2024 nás  zastihla smutná zpráva. Zemřel pan Jiří Pásek, bývalý předseda Fotbalového klubu Česká Třebová.

Pan Jiří Pásek byl dlouholetým funkcionářem v našem klubu. Poznal jsem ho v 1. polovině 80. let minulého století, kdy byl fotbal v našem městě prakticky před zrušením. „A“ mužstvo hrálo okresní přebor a celý oddíl se potýkal s nedostatkem trenérů, hráčů a funkcionářů. Jirka Pásek na sebe vzal celou tíhu zodpovědnosti za fungování klubu. Vnesl tolik potřebný nový náboj do práce všech, a hlavně se obklopil lidmi, kteří byli ochotni pro fotbal pracovat. Předsedu dělal až do roku 1990, kdy ho nové pracovní povinnosti zavedly na radnici města. Přesto i nadále fotbalu věnoval mnoho času, především pečlivě vedl kroniku. V roce 2008 slavil fotbal ve městě  100 let od založení a Jirka vydal k tomuto výročí  knihu o historii fotbalu ve městě. Do posledních chvil se zajímal o dění v klubu a z každého úspěchu měl radost. Je nezpochybnitelné, že Jiří Pásek se natrvalo zapsal do historie fotbalu ve městě a bude mít trvalou vzpomínku v našich srdcích.

Čest jeho památce

Za výbor FK Česká Třebová, z.s.

Dobromil Keprt