TJ Sokol Moravany/Dašice – FK Česká Třebová 2:4 (2:2)

Branky: 15.Kakrda, 21.Kosina – 10.Kubát, 27.Kubát, 48.Horák, 88.Rybka

Sestava: Mikulka – Šmíd, Navrátil (72.Hýbl), Horák, Fečko – Barbořák (72.Řehák), Kovář, Krása (66.Jelínek) – Kubát (72.Kolář), Rybka, Polášek

V sobotu 19.3. vyjel náš tým zabojovat o další tři body na hřiště spojeného celku Moravany/Dašice, který doma ještě letos neprohrál.

Od úvodu se hrál svižný fotbal, kdy se oba týmy snažily o konstruktivní rozehrávku. V 10. min. se ujímáme vedení 1:0, pěknou kombinační akci zakončil ve vápně nikým nehlídaný Kubát. Soupeři stačilo pouhých deset minut k obratu ve skóre, kdy dvakrát využil našich ztrát v přechodové fázi. Odměnu za větší držení míče a kontrolu zápasu nám vystřelil opět Kubát, který se prosadil po individuální akcí – 2:2. Další naše šance zůstaly nevyužity a tímto výsledkem poločas skončil. Druhý poločas jsme začali velice aktivně a hned po třech minutách nám Horák z rohu vrací vedení – 3:2. Náš tým pokračoval v tlaku na domácí chvílemi velmi nejistou obranu, bohužel jsme vždy selhali v koncovce a pojišťovací branku nepřidali. Soupeř v druhé půli hrozil výhradně ze standartních situací, pouze v jednom případě však byl blízko vstřelení branky, jinak naše obrana pracovala velmi dobře. Až tři minuty před koncem jsme se dočkali uklidnění, Rybka si našel míč ve vápně a uklidil ho na zadní tyč – 4:2.

Kluky chválíme za předvedený výkon na velice těžkém terénu. Největším nepřítelem nám v tomto zápase byla produktivita, proměnit alespoň polovinu našich šancí, mohl být rozdíl ve skóre minimálně o pět branek a průběh zápasu poklidnější.