Úmrtí Jana Křížka

Smutná zpráva

Za Honzou Křížkem.

Dne 31.01. večer mne zastihla smutná zpráva, zemřel  Jan Křížek.  Honzu jsem poznal  nejprve na dráze, kde jsem po vojně nastoupil u Sdělovací a zabezpečovací distance. Od začátku jsem ho vnímal jako  nesmírně kamarádského člověka. Vážil jsem si ho pro jeho vysokou technickou odbornost  a lidský přístup k nám mladším. Když jsme na začátku 90.let minulého století  osamostatnili  Fotbalový klub, hledali jsme k „A“ mužstvu dospělých vhodného vedoucího. Věděli jsme, že je potřeba najít člověka zapáleného pro věc. Oslovil jsem tehdy Honzu a ten s námi potom rozjel  krásnou éru postupů  „A“ mužstva.  Zúčastnil se také jako příznivec  1. zahraniční cesty po revoluci do dánského Vildbjergu s mužstvem dorostu, kde mi pomáhal s organizací. Odchodem Honzy Křížka ztrácím dalšího člověka, který byl ve své době spjat s Fotbalovým klubem.  Čest tvé památce kamaráde.

Dobromil Keprt