TJ Sokol Verměřovice – FK Česká Třebová „B“ 1:2 (1:1)

• 50 Zobrazení

Branky: 36.Štěpánek – 23.L.Hýbl st., 82.Polášek

Sestava: V.Hýbl – Fric (83.Š.Brejcha), Štos, Holec (61.L.Hýbl ml.), Řehák – Mikeš – Kolář (58.Polášek), Pachl, L.Hýbl st., Macek (64.Jelínek) – Rybka

V sobotu 8. dubna náš tým zajížděl k venkovnímu zápasu do Verměřovic.

Podmáčený terén nabídnul v úvodu střetnutí mnoho nepřesností. První povedenou akci předvedl Rybka, který obešel dva obránce, ale domácí brankář jeho střelu vyrazil. Domácí kontrovali pokusy ze střední vzdálenosti, které V. Hýbl v pohodě zneškodnil. Ve 23. min. se krásnou individuální akcí prezentoval L. Hýbl st., jeho střela byla zblokována, následný centr Koláře si našel opět L. Hýbl st. a umístěným volejem nás poslal do vedení – 0:1. Namísto uklidnění, následovala z naší strany velmi slabá pasáž, kdy jsme vyhodili několik míčů a domácí se postupně dostávali do hry. Trest přišel ve 36. minutě, po souběhu několika chyb si míč ve vápně našel Štěpánek a pohodlně vyrovnal – 1:1. Těsně před pauzou našel Pachl za obranou Koláře, který výborně obešel brankáře, následně se však ukvapil a levačkou trefil obránce. V poločasové pauze jsme přeskupili řady a začali v zápase přebírat kontrolu. Nejprve měl dvě možnosti Rybka, bohužel ani v jedné netrefil zařízení. Střídající dorostenci nám v dominanci druhé půle ještě více pomohli. Polášek hned svým prvním průnikem přihrával před poloprázdnou branku Pachlovi, ten svoji jednoduchou úlohu k překvapení všech nezvládl. Poté měl solidní možnost Jelínek, ale nestabilní terén ovlivnil jeho zakončení z hranice penalty. Čtvrthodinu před koncem našel aktivní Fric na malém vápně Rybku, ten svůj zmar v zakončení podtrhl střelou do břevna. V 83. min. si na přízemní centr L. Hýbla st. naběhl Polášek a netradičně pravačkou zařídil zisk tři bodů – 1:2.

Zvláště za výkon v druhé půli jsme si vítězství zasloužili, pouze slabá produktivita nechávala domácí ve hře až do závěrečného hvizdu.