TJ Jiskra Litomyšl/Dolní Újezd – FK Česká Třebová 0:5 (0:3)

• 22. 3. 2023
  • Dorost

Branky: 7.Jelínek, 21.Jelínek, 39.Barbořák, 62.Barbořák, 90.PolášekSestava: Brejcha – Šmíd, Horák, Hýbl, Mazura (63.Švanda) – Kovář, Barbořák (70.Hanik), Navrátil – Kubát (63.Grepl), Jelínek (70.Ptáček), Polášek

V sobotu 18. března náš tým zajížděl k prvnímu mistrovskému utkání jara do Litomyšle. Byl to zápas dvou odlišných stylů hry. Soupeř se I díky menším rozměrům umělé trávy snažil vše nakopávat rychle dopředu a tam se přes osobní souboje dostat k šancím. Naopak naši hráči se prezentovali kombinační trpělivou hrou po zemi. Ta nesla úspěch hned v 7. min. utkání, kdy Jelínkova skákavá střela překvapila domácího brankáře – 1:0. Tentýž hráč se prosadil znovu po Poláškově zpětné přihrávce o čtvrt hodiny později – 2:0. V 39. min. jsme předvedli nejhezčí akci zápasu, kombinaci pěti hráčů vyšperkoval Jelínek průnikovou přihrávkou na Barbořáka a ten s přehledem překonal brankáře na zadní tyč – 3:0. V druhé půli už hra neměla takové tempo, více se kouskovala častými fauly, přesto jsme vývoj střetnutí kontrolovali. V 62. min. předvedl aktivní Jelínek další individuální akci, jeho zakončení gólman vyrazil pouze k Barbořákovi a ten už měl snadnou úlohu – 4:0. Poslední čtvrthodina byla z naší strany velmi pasivní a tak mohl přesvědčivé zákroky předvést Brejcha. Závěrečné slovo si vzal střídající Švanda, který se uvolnil po pravé straně a na zlatém podnose předložil do prázdné Poláškovi – 5:0. Za předvedený výkon musíme kluky pochválit, vzhledem k větrným podmínkám a menších rozměrech hřiště si se zápasem poradili velmi dobře a odváží si cenné tři body. Ty budeme chtít potvrdit doma v souboji prvního se třetím týmem tabulky proti soupeři z Moravan. Utkáni se hraje v sobotu 25. března v 11:30, přijďte nás podpořit.