TJ Jiskra Litomyšl/Dolní Újezd – FK Česká Třebová 0:5 (0:1)

• 91 Zobrazení

Branky: 14.Kovář, 55.Rybka, 59.Polášek, 61.Rybka, 80.Šmíd

Sestava: Navrátil – Šmíd, Hýbl, Horák, Fečko – Kovář (73.Kolář), Krása, Jelínek (62.Řehák) – Barbořák, Rybka, Polášek

Poslední dubnový den náš tým zavítal na hřiště do nedaleké Litomyšle.

Z důvodů absencí našich brankářů se do brány postavil pravý bek či stoper Navrátil a svůj netradiční post za přispění obrany zvládl skvěle. Zápas nás od úvodu zastihl v dobrém rozpoložení, kvalitně kombinujeme, výborně přenášíme hru a již celkem tradičně brzy skórujeme. Ve 14. min. Krása křižným pasem našel Kováře, který střelou na zadní tyč nedal brankáři šanci – 1:0. O chvíli později prakticky identickou akcí Jelínek vyslal do šance Šmída, ten však trefil pouze gólmana domácích. Po sérii rohových kopů se z těžkých pozic neprosadil Fečko a následně ani Rybka. Domácí jsme za celý první poločas pustili k jednomu zakončení, standartní situaci z třiceti metrů Navrátil nadvakrát zlikvidoval. V druhé půli kluci na pokyn z kabiny ještě lépe řešili situace na útočné polovině a výsledkem byly velmi pohledné akce. V 55. min. se od Jelínka dostal míč ke Krásovi, ten posunul doprava na Šmída, který vybídl zpětnou přihrávkou Rybku ke čtvrté jarní brance – 2:0. O chvilku později se aktivitou připomněla i levá strana, spolupráci Fečka s Poláškem zakončil druhý jmenovaný přesně k pravé tyči – 3:0. Fantastickou šestiminutovku zakončila akce Šmída, který na pravé straně obešel dva protihráče a na zlatém podnose připravil míč Rybkovi – 4:0. V 75. min. si střídající Kolář pohrál s obranou a nabídl míč Barbořákovi, ten však brankáře nepřekonal. Chuť si tak spravil o pět minut později, kdy přihrál Šmídovi a ten svoji klasickou dělovkou stanovil konečné skóre zápasu – 5:0.

Za tento zápas musíme pochválit všechny hráče, náš výkon velmi sportovně ocenil i realizační tým domácích. Pevně věříme, že se takto budeme prezentovat i v přímém souboji o druhé místo příští sobotu.