SKP Polička – FK Česká Třebová   2:3  (2:1)

Fotbal

23.4.2023

Branky: 2x Kaplan, Dvořák

Sestava: Baláž, Deml, Dostál, Dvořák, Janeček, Kaplan, Keprt, Kyncl, Macková, Nástraha, Pávek, Pietkiewicz, Rössler, Valenta, Vencl

Do utkání s jasným suverénem v tabulce, který všechna svá doposud hraná utkání vyhrál většinou dvouciferným výsledkem, jsme vstupovali s respektem, ale hlavně s odhodnáním být prvním a možná i jediným týmem, který domácí připraví o bodový zisk.

Úvod utkání se nám však vůbec nepovedl. Zřejmě nervozita či menší sebedůvěra způsobila, že jsme v 9.minutě prohrávali o dvě branky. 1.branka padla po rohovém kopu, kdy jsme odhlavičkovali míč přímo do brady domácího útočníka a od toho se míč odrazil do branky – 1:0. 2.gól byl takřka stejný, jen jsme při obranném odkopu trefili přímo útočníka a od toho se míč opět odrazil za našeho brankáře – 2:0. V tuto chvíli by si na naše vítězství nevsadil vůbec nikdo, kromě našich hráčů. Ti totiž odhodili veškerý ostych a začali domácím, kteří zřejmě nabyli pocitu, že se nemůže nic stát, zatápět. Drželi jsme míč a kontrolovali hru. Hra měla tempo a oba týmy bojovali. Nám se podařilo snížit, kdy po akci Rössler, Deml, Kaplan se posledně jmenovaný dostal do vápna a předložil ještě lépe postavenému Dvořákovi. Ten si vědět rady a do protipohybu brankáře nás poslal opět do hry – 1:2.

Druhou půli začali aktivněji domácí a vytvořili si mírnou převahu, která však vytvořila okýnka pro brejkové situace. Jednu takovou proměnil ve své sólo aktivní Rössler, předložil před branku Kaplanovi a rázem to bylo 2:2. Kdo si myslel, že začneme bránit solidní výsledek, tak se mýlil. Naš tým byl tak hladový, neustále se podporoval, hecoval a působil odhodlaněji než domácí borci. Útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. Vítěznou a krásnou branku vstřelil šajtlí Ondra Kaplan – 2:3. Od této chvíle se závěrečných 14 minut zdálo nekonečných. Všechny domácí šance lapil náš brankář, jednou pomohlo břevno, a když v poslední minutě po rohovém kopu domácí přestřelili, zrodil se pro mnohé nečekaný a překvapivý výsledek.

Všechny hráče chválíme za zodpovědný přístup. Každý pomohl, jak nejlépe mohl. Byla by škoda, pokud bychom následující zápasy podcenili. Ten další nás čeká tuto neděli, kdy na svém stadionu přivítáme celek z Moravan.