Pardubičky – FK Česká Třebová 7 : 2 (3:0)

neděle 09.06.2024

Branky: Rakaš, Kaplan

Sestava: Bednář – Kolář, Vencl, Keprt, Žáček, Janeček, Stach, Pávek, Rössler, Pietkiewicz, Kaplan (Prykhodko, Rakaš)

V nadstavbové části nám byl přidělen druhý tým tabulky skupiny A Pardubičky. Bohužel dovolené, zranění a nevolnosti hráčů nás oslabily, přesto jsme chtěli utkání vyhrát. Velké teplo nám také nehrálo do karet. Utkání nenabídlo moc hezký fotbal. My se snažili domácí fotbalově přehrát, oni sázeli na rychlé brejky do naší vysunuté obrany. Do 35.minuty jsme ovládali hru, ale naše šance jsme neproměňovali. Tu největší Rössler, po Kaplanově střele, kdy dorážku z malého vápna poslal do brankáře. To domácí se svou šancí naložili podstatně lépe a tak se ujali vedení 1:0. To naše chlapce rozhodilo natolik, že za 5 minut jsme inkasovali ještě dvakrát, vždy po nákopu za naší obranu.

Do druhé půle jsme vstoupili s cílem utkání otočit. Ačkoliv nám vypadl i druhý brankář a šel chytat hráč z pole, za 5 minut jsme snížili na 3:2 a měli drtivý tlak. Nejprve se trefil Josef Rakaš po přihrávce Rösslera a poté Kaplan ukázal, že má v noze dynamit. Domácí vystřídali brankáře a po jednom odkopu jsme nezachytili náběh a rázem to bylo 4:2. Tento gól nás „položil“ a ačkoliv jsme kontrolovali hru, domácí dlouhými nákopy chodili do otevřené obrany.

Krutý výsledek pro nás, překvapivý pro domácí. Slova rozhodčího, že takový zápas nikdy nepískal a že výsledek naprosto neodpovídá hře na hřišti, nejlépe vystihují celý zápas.

Odvetu hrajeme příští sobotu na našem hřišti od 9:30. Vzhledem k tomu, že nám další hráč odlétá na dovolenou, nás čeká těžká práce.