Pardubičky – FK Česká Třebová     1 :4  (1:1)

Fotbal

Sobota 20.5.2023

Sestava: Valenta – Baláž, Deml, Dostál, Dvořák, Janeček, Keprt, Kubíček, Kyncl, Macková, Nástraha, Pietkiewicz, Rezek, Rössler, Vencl

V sobotním dopoledni jsme zavítali do Pardubiček, kde se nám poslední dobou moc nevedlo. Souboj o druhé místo v tabulce vyzněl pro nás a to zcela zaslouženě.

V první půli se hrál vyrovnaný zápas. Hned ve 4.minutě zachraňuje domácí brankář, který chytil šanci Kyncla. Domácí hrozili kolmicemi mezi stopery, ale naše obrana si vždy věděla rady. Další naše šance přišla po trestném kopu, kdy Rösslerovu nabídku nezužitkoval Kyncl a na zadní tyči nikdo nedorážel. Ve 37.minutě se domácí ujímají vedení – propadlý balón domácí útočník dobíhá, střílí, ale náš brankář vyráží. Míč se však odrazil tak nešťastně, že trefuje našeho obránce a přímo pod nohy domácího hráče – 1:0. Do poločasu se nám podaří ještě vyrovnat, když identickou šanci ze 4.minuty tentokrát Kyncl proměňuje – 1:1.

Ve druhé půli bylo na hřišti prakticky jen jedno mužstvo. Utkání rozhodl náš rohový kop, podběhnutí domácího brankáře a dorážka Tomáše Rösslera – 1:2. Domácí to rozhodilo a my využili tohoto šoku a tvořili si jednu šanci za druhou. Na rozdíl dvou branek se dostáváme po proměněné penaltě Kuby Demla po faulu na pronikajícího Davida Kyncla. Poslední hřebíček do rakve domácím zatloukl opět Kyncl, když vystihl rozehrávku domácích a pohodlně upravil na konečných 1:4 pro naše barvy.

Zápas nadprůměrné úrovně, kdy oba týmy chtěly vyhrát a snažily se o útočné pojetí. Jen víc takových utkání. Tentokrát jsme byli hladovější a domácí předčili i v bojovnosti, což se v minulých zápasech nedělo. Mužstvo si za dnešní zápas zaslouží pochvalu a doufáme, že nás toto vítězství neukolébá a dobrý výkon potvrdíme i v dalších utkáních.