Moravská Třebová – FK Česká Třebová 3:5 (2:3)

• 4. 4. 2023
  • Michal Kubásek
  • Dorost
  • 50 Zobrazení

Branky: 17.Lexman, 25.Sýkora, 89.Škrabal – 12.Jelínek, 20.Jelínek, 28.Šmíd, 47.Kovář, 88.Kubát

Sestava: Brejcha – Mazura (80.Řehák), Horák, Hýbl, Navrátil (56.Švanda) – Šmíd, Kovář, Barbořák (79.Kyncl) – Kubát, Jelínek, Polášek (66.Grepl)

V sobotu 1. dubna náš tým zavítal na hřiště Moravské Třebové.

Začátek utkání byl z obou stran pomalejší, první naše povedená akce odstartovala divokou pasáž, ve které padlo pět branek za pouhou čtvrthodinu hry. Probíhala 12. minuta, Mazura přelstil ofsajdovou past soupeře a přihrávkou do prázdné vyzval Jelínka ke skórování – 0:1. Vyrovnání zařídil Lexman po našem netaktickém dohrání útočného rohového kopu – 1:1. Vedení nám vrátila akce založená dobrým zákrokem Brejchy, rychlým přechodem se míč dostal ke Kubátovi, který mezi obránci našel Jelínka a ten vstřelil svou čtvrtou jarní branku – 1:2. Radovali jsme se pouhých pět minut, dva prohrané souboje, přesná přihrávka pod sebe a nechytatelnou střelou Sýkora vyrovnává – 2:2. Poslední branku první půle vstřelil po souhře s Barbořákem aktivní Šmíd, ten si při nájezdu dovolil kličku brankáři a zakončil do odkryté branky – 2:3. Navýšit náskok mohl před pauzou Kovář, jeho střela skončila pouze na břevně. Druhou půli kluci začali aktivně. V 47. min. Polášek našel ve vápně Kováře, který tvrdou ranou propálil brankáře domácích – 2:4. Poté jsme mohli definitivně rozhodnout o vývoji zápasu. Nejprve však Polášek nezavřel situaci na zadní tyči, v další šanci se Barbořák sám vytlačil z dobrého střeleckého úhlu. Díky tomu byla naše hra v poslední půlhodině hry velmi rozhádaná a utrápená. Často jsme se špatně rozhodovali a soupeř měl šance ke snížení, které naštěstí nevyužil. Z letargie nás dostala individuální akce Kyncla, ten se uvolnil na pravé straně a přesně našel Kubáta – 2:5. Poslední slovo si vzal domácí Škrabal, který nikým nebráněn pohodlně dorážel po zmatcích při rohovém kopu – 3:5.

Hodnocení našeho výkonu je velmi rozporuplné. V zápase bohužel momentálně předvádíme vícero poloh, od slušných pasáží s pěknými akcemi až po absolutně nepochopitelné věci, kterými se srážíme zbytečně dolů. Právě na větší odpovědnost jednotlivců vůči celku a kontrole vývoje hry se musíme v dalších týdnech zaměřit, aby mohlo růst naše zjevně pošramocené herní sebevědomí.