Litomyšl  –  FK Česká Třebová    4 : 0   (1 : 0)

• 2. 5. 2022

23. kolo KP – 30.4.2022

Litomyšl  –  FK Česká Třebová    4 : 0   (1 : 0)

Sestava: Hotmar – Langer, Jiřánek, Novotný, Štos – Flídr (46. Sejkora), Grepl, Deml J. – Vaňous, Müller (59. Plačko), Borek (64. Fric)

Branky:      41.     –     1 : 0        Paclík

54.     –     2 : 0        Urban

56.     –     3 : 0        Škeřík

80.     –     4 : 0        Hašek (PK)

V sousedském derby dominovala Litomyšl a potvrdila narůstající formu posledních zápasů. O prohře rozhodly naše hrubé individuální chyby a dva slepené góly během dvou minut, které nevydařenému výkonu daly razítko. Branku domácích jsme pořádně ohrozili za celý zápas pouze dvakrát. Ve 38. minutě za bezbrankového stavu napálil Vaňous dělovkou břevno a hned po přestávce Langerovu jedovatou střelu vytěsnil gólman nad břevno. Bez komentáře zůstává čtvrtá branka, protože už nic neřešila. Nabíhající hráč vrazil (fauloval) do Plačka, oba se začali válet po zemi a rozhodčí nařídil penaltu.