Libišany  –  FK Česká Třebová    5 : 1   (0 : 0)

• 20. 3. 2023

18. kolo KP – 19.3.2023

Sestava: Jeřábek – Vašata (66. Fric), Deml M., Bohunek (71. Klimek), Deml J. – Flídr – Pavlásek (66. Polášek), Müller (81. Herclík), Vaňous (81. Krása), Grepl – Novotný

Branky:     50.     –     1 : 0     Matějka

56.     –     2 : 0     Horyna

58.     –     2 : 1     Grepl

60.     –     3 : 1     Fidra

77.     –     4 : 1     Kraják L.

78.     –     5 : 1     Kraják O.

Do historie našeho klubu se zapíše skutečnost, že jsme hráli mistrovský zápas poprvé pod umělým osvětlením (Malšovický stadion v Hradci Králové). Domácí po svitavském výprasku udělali čtyři změny v sestavě a druhé zaváhání si dovolit nemohli. Naše představení lze hodnotit následovně: solidní výkon, katastrofální výsledek. První poločas vyrovnaný s jedinou tutovkou, která byla jakousi výstrahou a předzvěstí druhé půle. Po pravé straně pláchl Kraják a novic v našich barvách Jeřábek zachránil. Gólostroj se rozjel až po změně stran. Nejprve jsme nedokázali uhrát dvě standardky. První po dlouhém autu a druhou z trestňáku. Kontaktní branku zajistil Grepl typickým důrazem a dorážkou přízemního centru. Nadechli jsme se, zvýšili ofenzivní činnost a to se nám stalo osudným. Soupeř třikrát nastartoval tryskové vrtule přes půl hřiště po ideálních přihrávkách vždy po pravé straně a pokaždé trefil zařízení. Nutno říci, že snad jedině Bolt by byl schopen hasit. Tato rychlost a produktivita rozhodla a byla v tomto zápase na straně domácích. Po těžké porážce nás čekají dva mega zápasy o dvanáct bodů. Doma Přelouč a venku Choceň.