Letohrad – FK Česká Třebová 0 : 1 (0:0)

29.10.2023

Branka: Pávek

Sestava: Žáček – Kolář, Kaplan, Keprt, Stach, Janeček, Vencl, Prykhodko, Pietkiewicz, Pávek, Jansa (Hildebrand, Dvořák, Rakaš, Vejdělek)

Utkání na půdě neoblíbeného soupeře jsme zvládli. Bojovní domácí na nás byli výborně připraveni a do šancí jsme se dostávali horko-těžko. Snažili jsme se domácím eliminovat nejlepšího hráče, což se nám nakonec povedlo a tím jsme zamezili vstřelení branky a udrželi tak nulu vzadu. Proto se hlavní boj odehrával mezi naší ofenzivní silou a pevnou obranou soupeře v čele s výborným brankářem. Ačkoliv jsme v první půli měli nějaké možnosti, obrana a brankář domácích si vždy věděli rady a do tutové šance nás nepustili. Druhá půle byla z naší strany lepší. Především „se probudil“ Štěpán a tím převážil misky vah v náš prospěch. Svým neustálým napadáním dostával domácí obránce pod tlak. A právě jedna taková ztráta vedla k obrovské šanci, kterou právě Štěpán připravil pro Kubu Jansu, který střílel do prázdné branky za již překonaným brankářem. Bohužel dobíhající obránce na brankové čáře odhlavičkoval míč pryč. Podobnou další šanci jsme již využili. Štěpán vybojoval u lajny balón, zavedl do vápna, přistrčil Viktorovi, který překonal do té doby neomylného brankáře – 0:1. Do konce utkání jsme domácí již k ničemu nepustili a tak si odvážíme velice cenné vítězství. Kluci předvedli zodpovědný výkon, který bychom měli potvrdit v posledním utkání a to v neděli 05.11. na domácím hřišti proti Jiskře 2008.