Lanškroun – FK Česká Třebová    1 : 0   (1 : 0)

• 26. 9. 2022

8. kolo KP – 25.9.2022

Sestava: Truhlář – Langer, Deml M., Bohunek, Deml J. – Grepl, Müller – Klumpar (84. Krása), Vaňous, Vašata (71. Hýbl) – Novotný

ČK:     0:1   72.   Novotný

Branka:     45.     –     1 : 0     Veselý

Rozdat si to s Lanškrounem o mistrovské body je vždy prestižní záležitostí. Nedělní utkání bylo zajímavé a svižné, při kterém se diváci určitě nenudili. Obávaného kanonýra Ptáčka jsme vynulovat dokázali, ale na nejlepší obranu soutěže jsme bohužel nevyzráli. Utkání rozhodl po trestném kopu hlavičkovým lobem na vzdálenější tyč v poslední minutě první půle Veselý. Úvodní část patřila domácím. Vynutili si územní převahu, zahrávali spoustu standardek, které jsme s přehledem ubránili. Až na tu poslední do šatny, která rozhodla. Po změně stran se obraz hry rapidně změnil. Začali jsme šlapat, vynutili si tlak a vypracovali dostatek šancí, i do nebe volajících, na vyrovnání. Nezastavilo nás ani vyloučení Novotného po druhé žluté kartě dvacet minut před koncem zápasu. Ale žádný míč za záda spolehlivého Ehrenbergera jsme dostat nedokázali.