Jablonné n.O. – FK Česká Třebová 0 : 5 (0:3)

07.10.2023

Branky: 3x Vencl, Pávek, Keprt

Sestava: Valenta – Kolář, Kaplan, Keprt, Stach – Janeček, Vencl, Hildebrand – Pietkiewicz, Pávek, Prykhodko (Vejdělek, Rakaš)

Ačkoliv výsledek vypadá jednoznačně, tak především v první půli byla hra zcela vyrovnaná. Do vedení jsme se dostali zásluhou střely Viktora Pávka z hranice pokutového území – 0:1. Běhavý a bojovný soupeř nám dělal svým napadáním značné problémy, z čehož nakonec vyústila penalta, kterou však domácí neproměnili. Stejnou příležitost jsme dostali také my po zahrání rukou v pokutovém území domácích. Tadeáš Vencl se nemýlil – 0:2. Do poločasu jsme vstřelili ještě jednu branku, kdy kluci skvěle zahráli trestný kop a opět Tadeáš zakončil – 0:3. Velice vyrovnaný poločas, kdy domácí těžili ze své fyzické vyspělosti a často nám nadělala jejich bojovnost problémy v rozehrávce.

Druhý poločas již byl plně v naší režii. S míčem na kopačkách jsme nepouštěli domácí k ohrožení naší branky a i jejich napadání postupem času upadlo. Vstřelili jsme ještě dvě branky a to opět z penalty za faul na Ondru Kaplana, kterou bezpečně proměnil Tadeáš Vencl a vsítil tak hattrick. V závěru utkání ještě přidal pátou branku Lukáš Keprt, který přeskočil všechny obránce včetně brankáře a hlavou upravil na konečných 0:5 v náš prospěch.