• 19. 4. 2022
  • Michal Kubásek
  • Dorost
  • 92 Zobrazení

FC Hlinsko – FK Česká Třebová 1:3 (0:2)Branky: 87.Vopršál – 11.Mužík, 22.Polášek, 48.PolášekSestava: Brejcha – Navrátil (80.Hýbl), Mužík, Horák, Fečko – Mísař, Šmíd, Krása (62.Kovář) – Barbořák (82.Kolář), Rybka (68.Jelínek), Polášek (71.Řehák)

V sobotu 16. dubna náš tým zavítal k souboji třetího se čtvrtým týmem tabulky do Hlinska.

Úvod zápasu byl z obou stran velmi opatrný. Prakticky z první střely na branku jsme v 11. min. otevřeli skóre, Šmíd našel ze standardní situace Mužíka a ten se hlavičkou na zadní tyč nemýlil – 1:0. Inkasovaná branka otřásla domácími a naši kluci si dokázali vytvořit další šance. Barbořák v sólovém nájezdu nezvládl poslední dotyk s míčem a Mísař z dorážky nastřelil posledního obránce. V 22. min. druhý jmenovaný našel perfektním centrem Poláška, který hlavou překonal brankáře podruhé – 2:0. První poločas soupeře naše výborně organizovaná obrana pustila do jediné šance, ta však byla obrovská. Nejlepší střelec domácích Otradovský vystihl naši rozehrávku na půlicí čáře a řítil se sám na Brejchu, ten však s ledovým klidem nájezd zneškodnil. Tři minuty před koncem půle mohl přidat třetí gól Rybka, těžké zakončení ve skluzu zamířil těsně vedle branky. Druhý poločas jsme chtěli pokračovat v aktivitě a ideálně přidat třetí branku. K tomu nám stačily čtyři minuty, Krása výborně napadnul rozehru domácích, Fečko dohrál situaci finální přihrávkou na Poláška a ten křižnou střelou zvýšil naše vedení – 3:0. Paradoxně po této brance následovala naše nejslabší pasáž, ztráceli jsme zbytečně míče a soupeř měl územní převahu. Střídající hráči však postupem času hru vyrovnali a ta se dost často odvíjela kolem půlící čáry s velkým množstvím soubojů. Tři minuty před koncem zápasu přišla menší kaňka na našem výkonu. Zbytečně vytvořenou standardní situaci soupeř dokázal důrazem nadvakrát dostat do sítě – 3:1. Díky výhře jsme si upevnili třetí pozici a navýšili náskok před čtvrtým Hlinskem už na sedm bodů.

Kluky chválíme za navázání výkonu z předchozího kola, svoje úkoly si na hřišti výborně plnili všichni hráči včetně těch střídajících. V přípravě na další zápas budeme muset stále pracovat na kontrole a otáčení hry, hlavně v druhé půli jsme v tomto ohledu měli problémy.