FK Spartak Choceň – FK Česká Třebová 0:6 (0:3)

• 25. 10. 2022
  • Michal Kubásek
  • Dorost
  • 73 Zobrazení

Branky: 7.Navrátil, 21.Polášek, 31.Šmíd, 65.Polášek, 81.Šmíd, 83.PolášekSestava: Brejcha – Mazura (73.Švanda), Navrátil, Hýbl, Šmíd – Barbořák (62.Hanik), Kovář (71.Ptáček), Jelínek – Grepl (46.Kubát), Fečko, Polášek

V sobotu 22. října náš tým odehrál další zápas krajského přeboru, tentokrát na umělé trávě v Chocni.

Úvodní pětiminutovka se klukům již tradičně nepovedla, ale pak už bylo po většinu utkání na hřišti pouze jedno mužstvo. V 7. min. se nám povedlo otevřít skóre, když Navrátil využil svých fyzických parametrů a hlavou nedal brankáři šanci – 1:0. Nadále jsme diktovali tempo hry, Fečko však ve svých dvou příležitostech štěstí neměl. Důležitou branku tak po přihrávce Jelínka vstřelil Polášek, který trefil z prvního dotyku šibenici domácí branky – 2:0. Po půlhodině hry bylo ještě veseleji, Polášek se objevil za obranou soupeře a svůj náběh vyšperkoval přihrávkou Šmídovi do prázdné – 3:0. V druhé půli se obraz hry nezměnil. V 54. min. byl ve vápně faulován Fečko, Kovář však s pokutovým kopem nenaložil dobře. Tento moment námi lehce otřásl a soupeř to vycítil. Nejprve neskutečnou ranou od téměř autové čáry nastřelil břevno, v další situaci nás zachránil dobrým výběhem Brejcha. To našim hráčům stačilo jako budíček, Kovář v 65.min. napravil svoje zaváhání a časovanou přihrávkou vyslal do nájezdu Poláška – 4:0. V posledních deseti minutách jsme přidali ještě dvě branky. Nejprve se pěknou individuální akcí a následnou dělovkou pod břevno z dvaceti metrů prezentoval Šmíd – 5:0. Poté měl obrovskou možnost po Kubátově přihrávce Jelínek, ten však trestuhodně nastřelil brankáře, situaci dohrál Ptáček s Poláškem a druhý jmenovaný završil svůj hattrick – 6:0.

Celkově musíme všechny hráče pochválit za předvedený výkon a přesvědčivé vítězství na půdě soupeře, který zrovna nepatří k naším oblíbeným.