FK Česká Třebová – TJ Sokol Moravany/Dašice 2:3 (1:1)

• 28. 3. 2023
  • Michal Kubásek
  • Dorost
  • 47 Zobrazení

Branky: 11.Polášek, 57.Kubát – 4.Kosina, 64.Kosina, 88.KosinaSestava: Brejcha – Švanda (82.Grepl), Horák, Navrátil, Mazura – Kovář, Barbořák, Šmíd (84.Řehák) – Kubát, Jelínek, Polášek (52.Hanik)

V sobotu 25. března náš tým přivítal na domácí půdě soupeře z Moravan.

Úvod zápasu nám hrubě nevyšel. První šanci v druhé minutě ještě Brejcha výborně zlikvidoval, bohužel o sto dvacet vteřin později už byl proti Kosinovi bez šance – 0:1. Naštěstí se nám podařilo rychle vyrovnat prakticky z první návštěvy na polovině soupeře, Poláškův roh si jeden z hostujících hráčů srazil do vlastní branky – 1:1. Polášek mohl skóre otočit v náš prospěch, bohužel v tutové šanci trefil pouze bránícího hráče a při dorážce se zranil. Poté jsme si vypracovali sérii nadějných standartních situací, které zůstaly nevyužity. Soupeř těsně před půlí mohl jít zpět do vedení, nájezd z pravé strany skončil střelou vedle branky. V druhé půli jsme chtěli být mnohem aktivnější, více držet míč na svých kopačkách, opak byl však pravdou. Hosté nás stejně jako v prvním poločase vysoko napadali a my měli problém s pouhou rozehrávkou. O to větší překvapení přinesla 57. minuta, kdy Švanda výborně vyřešil přečíslení přihrávkou na Kubáta a ten po kličce brankáři uklízel do prázdné – 2:1. Naše vedení trvalo pouhých sedm minut. Soupeř na rozdíl od nás první zajímavou standartní situaci využil, tečovaný Kosinův přímý kop skončil za zády bezmocného Brejchy – 2:2. Hladovější a důraznější soupeř dokončil obrat tři minuty před koncem. Byl to opět Kosina, který si po naivním bránění naší obrany našel odražený míč a potvrdil pověst nejlepšího střelce soutěže – 2:3.

Jelikož byl soupeř lepší a cílevědomější po většinu zápasu, nezbývá nám nic jiného než mu pogratulovat. Hlavní rozdíl určitě nebyl ve fotbalových schopnostech, nýbrž v tom, kolik byl soupeř ochoten pro vítězství v zápase obětovat. My musíme v dalších dnech zlepšit přístup k fotbalu samotnému a uvědomit si, že pouhými řečmi se o první místo hrát nedá.