FK Česká Třebová – TJ Přelovice 2:0 (0:0)

• 20. 9. 2022
  • Michal Kubásek
  • Dorost
  • 76 Zobrazení

Branky: 52.Jelínek, 84.PolášekSestava: Brejcha – Šmíd, Mužík, Navrátil, Fečko (69.Švanda) – Barbořák (79.Grepl), Kovář, Hanik (46.Mísař) – Kubát (52.Řehák), Jelínek, Polášek

V sobotu 17. září jsme na domácím hřišti přivítali Přelovice v souboji prvního s druhým týmem tabulky.

Úvod patřil aktivním hostům, pro tento zápas nově složená obrana kupila chybu za chybou a prohrávala velké množství soubojů. Naštěstí pro nás hostující útočníci nedokázali proměnit ani svoje nejvyloženější šance. Díky tomu se kluci postupně dostávali do hry, ale na nějaké větší ohrožení branky došlo až ve druhé půli. Naopak hosté mohli udeřit těsně před pauzou, rohový kop však skončil pouze na břevně. Druhý poločas jsme začali o poznání lépe. Nejprve se ve velké šanci objevil Kubát, špatným dotykem se o zakončení sám připravil. V 52. min. si Poláškův centr na zadní tyč našel Jelínek a vstřelil svoji třetí branku v sezóně – 1:0. Poté naši střední záložníci dvakrát vybídli Poláška ke skórování, ten bohužel svojí slabší pravačkou brankáře ani v jednom případě nepřekonal. S blížícím se koncem zápasu měl soupeř obrovské příležitosti, ty však vyřešil výborně chytající Brejcha někdy i s přispěním brankové konstrukce. Razítko na naše vítězství tak mohl dát Polášek, který si po průnikové přihrávce Švandy pohrál s brankářem a rozpoutal euforii u naší střídačky – 2:0. Soupeřův zmar v zakončení doložil hostující útočník tři minuty před koncem, kdy uklouznuvšího Brejchu přehodil i s jeho brankou.

O výsledku zápasu jednoznačně rozhodla efektivita v zakončení. Vzhledem ke zdravotnímu stavu některých hráčů, kteří dohrávali se sebezapřením oceňujeme přístup a získaných tří bodů si velmi vážíme. Zároveň dobře víme, že v dalších utkáních se náš výkon musí zlepšit a to zejména v obranné činnosti.