FK Česká Třebová – SK Polička 3 : 8 (2:6)

Neděle 28.04.2024

Branky: Vencl, Žáček, Kaplan

Sestava: Valenta – Pávek, Vencl, Keprt, Žáček, Janeček, Stach, Jansa, Rössler, Pietkiewicz, Kaplan (Dvořák, Hildebrand, Prykhodko, Rakaš)

V zápase dvou nejlepších týmů soutěže jsme si věřili, že bychom to mohli být právě my, kdo Poličku poprvé porazí. K tomu by však bylo zapotřebí, aby každý hráč předvedl bojovný výkon. Někteří hráči však zahráli pod své možnosti a když k tomu přičteme obrovské chyby, kterých jsme se dopustili, tak je bohužel výsledek takový, jaký je.

Úvod zápasu patřil nám. Hned v první minutě vystihneme rozehrávku hostů, Kaplan je ve vápně podražen, ale rozhodčí penaltu nepískl. Nadále hosty mačkáme a v 5.minutě jsme se po zásluze dostali do vedení. Vencl napálil míč z trestného kopu přímo na branku a hostující brankář neměl čisté svědomí – 1:0. V 8.minutě se poprvé k našemu vápnu dostali hosté a hned to byla šance gólová. Hostující útočník však svou šanci nevyužil a vystřelil vedle. Pan rozhodčí však k našemu překvapení ukázal na rohový kop. Z těch má Polička naprosto fantastickou bilanci. Ačkoliv jsme byli na tuto situaci připraveni a věděli, jak hosté rohový kop zahrají, přesto jsme hlavou inkasovali – 1:1. Hrál se vyrovnaný zápas, naši největší šanci neproměnil Jansa a Kaplanova pumelice skončila vedle tyče. A tak udeřili hosté. Po druhé ve vápně a penalta – 1:2. Naše aktivita slábla a hostující efektivita byla stoprocentní. Naše dvě obrovské hrubky v rozehrávce zapříčinily laciné branky v naší síti a psychika kluků byla na dně. Do poločasu jsme vstřelili ještě jednu branku, když Žáček zaskočil překvapeného brankáře a snížil na hrozivých 2:6.

Druhá půle již takové tempo nenabídla. Hosté prostřídali a polevili. Nám se nedařilo a tak hra plynula bez větších šancí. Hosté vstřelili ještě dvě branky, my pouze jednu a to Kaplanem z trestného kopu.

Polička zvítězila zaslouženě, působila kompaktněji a každou svojí šanci využila. My naopak místo abychom přidali branky, tak jsme inkasovali a přestali si věřit. I tak chlapce chválíme. Tento výkon by stačil na zbylé týmy soutěže, na Poličku však nikoliv.

Příští utkání hrajeme na půdě Lanškrouna, v sobotu 4.5. od 9:30.