FK Česká Třebová – SK Pardubičky 3:1 (1:1)

• Michal Kubásek
  • Dorost
  • 69 Zobrazení

Neděle 2.10.

Jednalo se o souboj prvního se třetím týmem tabulky a my jsme jednoznačně chtěli odčinit středeční prohru s Holicemi. Úvod zápasu tomu však vůbec nenapovídal. Hosté nás zasypali sérií nebezpečných standartních situací, při jedné z nich vypadl Brejchovi míč přímo před sebe a Kvapil v poklidu dorazil – 0:1. Dobrých deset minut trvalo, než se kluci konečně probudili. Začali jsme předvádět pohlednou kombinační hru a přicházely první střely. Tu nejlépe umístěnou předvedl k překvapení všech obránce Pardubiček, který na zadní tyč překonal svého brankáře – 1:1. Po půlhodině jsme mohli jít do vedení. Kubát vyšperkoval ukázkovou akci přihrávkou před poloprázdnou branku Poláškovi, ten však nepotvrdil střeleckou formu a přestřelil. Poté měli více ze hry hosté, ale v největší jejich šanci podržel tým fantastickým zákrokem Brejcha. Druhou půli naši hráči začali mnohem aktivněji. Nejprve po kombinaci pravé strany napálil Polášek pouze tyč. Další akci středem hřiště zakončoval ze třiceti metrů Mísař těsně nad. V 55. min. tentýž hráč pálil zpoza vápna znovu a na přední tyči nachytal brankáře – 2:1. Pak se hra proměnila v boj o každý metr, naše obrana mnohem lépe zvládala dlouhé nákopy a až na dva závary hosty k ničemu nepustila. V 86. min. byl ve vápně faulován Polášek, pokutový kop si vzal na starost Mísař a s přehledem proměnil – 3:1.

Kromě úvodních deseti minut musíme kluky pochválit, předvedli výbornou reakci na ztrátu z předchozího zápasu a zaslouženě setrvávají na prvním místě tabulky před očekávaným duelem s Orlickem.