FK Česká Třebová – Polička 3 : 6 (2:4)

19.10.2023, pohárové utkání

Branky: Vencl, Keprt, Rössler

Sestava: Žáček – Kolář, Kaplan, Keprt, Stach, Janeček, Vencl, Rössler, Pietkiewicz, Pávek, Jansa (Prykhodko, Vejdělek, Rakaš, Dvořák, Hildebrand)

V pohárovém utkání zřejmě dvou nejlepších celků v kraji se z postupu radovali hostující hráči. Úvod utkání patři nám, na soupeře jsme vlétli a zatlačili ho do urputné defenzívy. V 9.minutě se ujímáme vedení díky zakončení Tadeáše Vencla – 1:0. Nadále se tlačíme do útoku a výsledkem je nastřelené břevno a další dvě velké šance. Soupeř se po čtvrthodině z tlaku vymanil a svou první příležitost hned proměnil. Po standartní situaci se hlavou trefil hostující hráč a rázem to bylo 1:1. Naše sebevědomí dostalo trhlinu, ale přesto jsme nadále věřili, že utkání zvládneme. O 4.minuty později zahrávali hosté rohový kop, odražený míč se dostal k poličskému hráči a z čistajasna jsme prohrávali 1:2. Bylo na klucích vidět, že to s nimi otřáslo. A to přišla třetí standartní situace a hosté hlavou vsítili třetí branku – 1:3. Hrál se vyrovnaný duel a když se nám podařilo Lukášem Keprtem snížit na 2:3, vykřesali jsme naději. Hosté však potvrdili svou kvalitu a ihned o minutu později využili špatnou rozehrávku, kdy se v úniku opět hostující útočník nemýlil. Jaký to rozdíl, oproti našim šancím. Ve druhé půli se hrál vyrovnaný zápas, kde jsme se více tlačili do útoku. Leč přišel další roh (asi čtvrtý) a opět vysoký hráč soupeře skóruje – 2:5. Nám se ještě podařilo snížit zásluhou samostatného úniku Tomáše Rösslera, ale poslední slovo měl opět soupeř, který tak stvrdil svůj postup.

Musíme hostům pogratulovat k vítězství. Ukázali neskutečnou produktivitu a využili standartních situací ke vstřelení postupových gólů. Kluci podali výborný výkon, který však dnes k dobrému výsledku nevedl.