FK Česká Třebová – Pardubičky 3 : 3 (2:2)

sobota 15.06.2024

Branky: Rössler, Keprt, Kaplan

Sestava: Bednář – Kolář, Vencl, Keprt, Žáček, Jansa, Lengál, Pávek, Rössler, Pietkiewicz, Kaplan (Chadima, Prykhodko, Rakaš)

Odvetné utkání s Pardubičkami uzavřelo fotbalovou sezónu 2023-24.

V tomto utkání nám pro rozsáhlou marodku, zranění a dovolené přišli vypomoct dva chlapci z mladších žáků a na to, že vloni hráli ještě za přípravky, si nevedli vůbec špatně.

Do utkání jsme vstoupili dobře a ihned soupeře zatlačili. Nejvíce se činil Rössler, který svými úniky „větral“ celou obranu. Leč finální fáze postrádala přesnost. Kaplan byl ve svém úniku ve vápně faulován, ale rozhodčí nepíská, přestože „cvaknutí“ bylo slyšet až na tribuně. Sám férový realizační tým přiznal, že to byla jasná penalta. A tak, jak už to u nás bývá, přišel trest. Poprvé soupeř překročil polovinu hřiště a již se raduje: po odkopu z vlastní půle doběhl útočník míč dříve než naši obránci a podél brankáře chladnokrevně skóruje. Před domácími fanoušky jsme se hnali za vyrovnáním, které přišlo v 7.minutě, kdy Rössler levačkou zakroutil míč k zadní tyči – 1:1. Neustále se snažíme útočit a nakonec se penalty přece jen dočkáme. Pietkiewicz si obhodil posledního obránce, který zatáhl za záchrannou brzdu. Keprt se z penalty nemýlí a vedeme tak 2:1. V další šanci Pietkiewicz netrefuje bránu a následně utkání končí pro zranění ruky. V nastavení první půle faulujeme u lajny a hosté trefují centrem přímo bránu – 2:2. Poločas.

Do druhého poločasu nastupujeme se značnými hráčskými ztrátami, přesto s odhodláním utkání vyhrát. Po chvíli odstupuje i Pávek a naše lavička zeje prázdnotou. Ubývající síly a pohled na hosty, kteří střídají vždy po sedmi hráčích nám moc psychické vzpruhy nepřidává. Naše útoky vždy končí těsně před pokutovým územím hostů a případné trestné kopy končí mimo tři tyče. Přesto se ještě dostáváme do vedení, kdy Kaplan z přímého kopu nachytal hostujícího brankáře – 3:2. Hosté sázejí na jednoduchou taktiku – vynechání zálohy a všechny míče nakopávají za naši obranu, kam nabíhají rychlonozí útočníci. Po jednom takovém odkopu se tři minuty před koncem naše obrana nedohodne a hostující útočník upaluje sám na bránu – 3:3. A mohlo být ještě hůře, takřka po totožné situaci nás náš brankář uchránil před nezaslouženou porážkou. Zápas, v němž někteří naši chlapci dohrávají v křečích, končí pro nás pouze remízou 3:3.

Ačkoliv jsme nedokázali zvítězit, kluci zaslouží pochvalu. Chlapci si dokázali, že tento ročník v krajském přeboru těžko hledá fotbalově rovného soupeře. Vzhledem ke značným „ztrátám“ v našich řadách jsme však rádi, že nás čeká zasloužený fyzický i psychický odpočinek.