FK Česká Třebová – Letohrad               2:4 (1:3)

Středa 31.5.2023, Česká Třebová

Branky: Nástraha, Pietkiewicz

Sestava: Valenta Jan – Dostál Vojtěch, Nástraha Patrik, Kaplan Ondřej, Keprt Lukáš, Vencl Tadeáš, Janeček Martin, Baláž Šimon, Rössler Tomáš, Kyncl David, Macková Kateřina, Deml Jakub, Dvořák Matyáš, Kubíček Marek, Pávek Viktor, Pietkiewicz Štěpán, Rezek Martin, Stach Jakub

Středeční dohrávky nám nejdou. V obou zápasech s Letohradem jsme nakonec skončili na straně poražených.

Po zhlédnutí našeho utkání se snad ani nechce věřit, že takovýto zápas se může také prohrát. Tolik šancí a možností, které jsme si vytvořili a trestuhodně zahodili, jsme dlouho neměli. Naproti tomu soupeř nám dá opět 2 góly z poloviny hřiště – dlouhý nákop a míč skončí k překvapení všech v naší brance. Soupeř přijel z taktikou, která mu přinesla vítězství v našem předchozím zápase, že jakýkoliv přechod na naší polovinu musí skončit střelou na bránu. A stejně jako minule slavil úspěch po brankách, které by se měly pouštět na Silvestra.

Přesto jsme utkání měli vyhrát a to jednoznačným rozdílem. Stačilo jen, kdybychom proměnili alespoň polovinu 100% šancí. Několikrát sami před brankou, nájezdy, střely, penalta, hlavičky z malého vápna, … Z brankáře soupeře jsme udělali nejlepšího hráče utkání.

Fotbal nám tentokrát ukázal, že dokáže být sakramentsky krutý. Čekají nás do konce soutěže ještě 3 utkání, ve kterých se musíme zlepšit především v zakončení.