FK Česká Třebová  –  Lanškroun    2 : 4   (1 : 2)

• 24. 4. 2023

23. kolo KP – 22.4.2023

Sestava: Jeřábek – Langer (85. Herclík), Vašata, Deml M. (20. Bohunek), Deml J. – Flídr (59. Hýbl) – Pavlásek (59. Fric), Müller, Vaňous, Grepl – Novotný (59. Klímek)

Branky:        7.     –     0 : 1        Sita

11.     –     1 : 1        Langer

25.     –     1 : 2        Ptáček

68.     –     1 : 3        Ptáček

77.     –     2 : 3        Vaňous

89.     –     2 : 4        Ptáček

Ve 23. kole jsme přivítali našeho tradičního rivala s cílem navázat na pětizápasovou vítěznou domácí sérii. A to se nepodařilo v docela nevhodnou dobu. Důvodem z našeho pohledu byly dva klíčové okamžiky zápasu. Zaprvé zranění M. Demla, čímž se nám totálně sesypala defenzíva a zadruhé ani jedna nevyužitá tutovka Novotného na přelomu poločasů (42., 50. a 51. min.). Úvod byl hektický se dvěma góly na obou stranách během desetiminutovky. Poté se utkání proměnilo ve one man show. Tím se stal starý známý Franta Ptáček, který jako rozdílový hráč zápasu nasázel tři branky a Lanškroun odjel vysoce spokojen. V týdnu nás čekají dvě utkání venku – středeční dohrávka v Horních Ředicích a v neděli v Moravanech.