FK Česká Třebová – Jablonné n.O. 5 : 4 (2:1)

neděle 02.06.2024

Branky: 2x Rössler, Kaplan, Janeček, Rakaš

Sestava: Bednář – Rakaš, Vencl, Keprt, Žáček, Janeček, Stach, Pávek, Rössler, Pietkiewicz, Kaplan (Dvořák, Jansa, Prykhodko, Valenta)

Utkání 2. a 3. týmu tabulky sliboval atraktivní zápas. Ačkoliv jsme již měli jisté druhé místo, chtěli jsme před našimi fanoušky zvítězit a porazit tým, který za celé jaro nenašel přemožitele.

Hrálo se „nahoru, dolu“, kdy se oba týmy soustředili na útok před obranou. Skóre jsme otevřeli ve 22.minutě aktivním Rösslerem. Dlouho jsme se však neradovali a za 3 minuty bylo vyrovnáno. Do poločasu jsme si vzali vedení zpět po akci rychlonohého Rösslera, který předložil Janečkovi na malé vápno – 2:1. Ve druhé půli jsme navýšili naše vedení na 4:1, kdy se nejprve opět trefil Rössler a poté z pokutového kopu zaznamenal svůj první gól v našem dresu Josef Rakaš. Možná přišlo z naší strany lehké uspokojení a soupeř toho hned 2x využil a snížil tak v 58.minutě na 4:3. Pro diváky vzrušující utkání pokračovalo až do úplného konce. Nejdříve Kaplan pumelicí v 76.minutě vymetl všechny pavouky v soupeřově síti, aby na to reagoval soupeř a v 78.minutě z trestného kopu snížil na konečných 5:4.

Nádherné utkání tak zakončilo základní část jarní sezóny, kdy jsme všechny zápasy dokázali vyhrát, kromě utkání s nejlepším týmem kraje Poličkou. Skončili jsme tak na 2.místě se čtyřbodovou ztrátou a dvanácti bodovým náskokem.