FK Česká Třebová – Heřmanův Městec   4:0  (2:0)

• 4. 9. 2023

5. kolo KP – 3.9.2023

Sestava: Hubálek – Šmíd, Deml M., Müller, Deml J. – Flídr – Klumpar (69. Krása), Klímek (46. Hýbl), Vaňous, Grepl (62. Polášek) – Novotný (76. Foff)

Branky:     42.     –     1 : 0     Vaňous

45.     –     2 : 0     Grepl

63.     –     3 : 0     Novotný

80.     –     4 : 0     Foff

V pátém kole KP přijel soupeř, kterého doma pravidelně porážíme. A k tomu došlo i v neděli. První poločas postrádal vyšší kvalitu. Hra kouskovaná, bez tempa, hodně chyb, kombinace vázla. Nemohli jsme se dostat do zápasu. Neměli jsme první míče i středová řada nebyla ve své kůži. Utkání ovlivnily a prakticky rozhodly dva slepené góly v první půli. Z tohoto těžkého direktu se hosté nevzpamatovali a ve druhé půli ztratili půdu pod nohama. Naši hráči se zklidnili, hru ovládli a měli ji plně ve své moci. A dalšími dvěma góly rozhodli o zaslouženém vítězství, které mohlo být i vyšší. Důležitý úkol byl splněn: potvrzená venkovní výhru z minulého kola a navíc s nulou. Zajímavost zápasu: Foffova první mistrovská trefa za áčko po čtyřminutovém pobytu na hřišti.