FK Česká Třebová – FK Jiskra Heřmanův Městec 7:0 (3:0)

• 11. 4. 2023
  • Michal Kubásek
  • Dorost
  • 51 Zobrazení

Branky: 4.Polášek, 14.Horák, 22.Kovář, 48.Polášek, 52.Jelínek, 53.Polášek, 85.Šmíd

Sestava: Brožek – Švanda (55.Hanik), Horák, Hýbl, Mazura – Šmíd, Kovář, Barbořák – Kubát (70.Kyncl), Jelínek (58.Ptáček), Polášek (55.Grepl)

Pouhých 48 hodin po vítězství nad Hlinskem náš tým hostil celek z Heřmanova Městce.

Do zápasu jsme vlétli jako uragán, už ve 4. min. se Jelínek probíjel vápnem a byl faulován. Penaltu si vzal Polášek a se štěstím ji proměnil z dorážky – 1:0. O deset minut později si Horák naskočil na Poláškův roh a důraznou hlavičkou navýšil naše vedení – 2:0. V 22. min. nám výborně vyšel presink, míč získal Kovář a nádherně ho obalil na zadní tyč – 3:0. Poté mohl naše vedení navýšit Jelínek a Kubát, ale skóre se do pauzy již neměnilo. Utkání definitivně rozhodla pětiminutovka mezi 48. a 53. minutou, kdy se kluci třikrát prosadili. Polášek dvěma góly zkompletoval hattrick, pátý jarní zásah přidal Jelínek. Nutno podotknout, že na brankách měl velký podíl v posledních týdnech výborně hrající Kubát. Poté jsme se rozhodli k vícero střídání, což logicky tempo zápasu zpomalilo, přesto jsme zápas výborně kontrolovali. Jedinou příležitost hostů utnul už v zárodku včasným výběhem Brožek. V 85. min. Kovář narýsoval přihrávku za obranu na Šmída a ten zpečetil naše vítězství – 7:0.

Naše borce musíme za předvedený výkon pochválit, hráli s obrovskou chutí, předvedli mnoho pohledných akcí a soupeře poslali domů se zaslouženým přídělem.