FK Česká Třebová – FK Jiskra Heřmanův Městec 2:0 (2:0)

• 26. 4. 2022
  • Michal Kubásek
  • Dorost
  • 94 Zobrazení

Branka: 9.Polášek, 21.KovářSestava: Brejcha – Řehák (60.Navrátil), Hýbl, Horák, Fečko – Kovář (88.Krása), Šmíd, Jelínek (60.Mikulka) – Barbořák, Rybka (78.Kolář), Polášek

V sobotu 23. dubna jsme na domácím hřišti přivítali Heřmanův Městec, který nás na podzim obral o dva body.

Od úvodu jsme určovali tempo utkání a brzy za to byli odměněni. V 9. min. vybídnul Jelínek průnikovou přihrávkou mezi obránce Poláška a ten se v takových situacích na jaře nemýlí – 1:0. Soupeř se soustředil hlavně na defenzivní činnost a nutno podotknout, že nás do stoprocentních šancí nepouštěl. Reakce našich hráčů na styl soupeře byla jasná, zvýšený počet střel ze střední vzdálenosti. V 21. min. Rybka udržel těžký míč z autového vhazování a přihrál na osu hřiště Kovářovi, který z pětadvaceti metrů otevřel svůj střelecký účet v dorostu ranou pod břevno – 2:0. Naši hráči poté pokračovali v ostřelování hostující branky, Šmíd s Barbořákem svoje střely zpoza vápna poslali půl metru vedle. Poslední slovo poločasu si vzal opět Kovář, tentokrát však svoji dělovku namířil pouze do spojnice branky soupeře. V druhé půli jsme nabádali k větší aktivitě krajní obránce a celý tým k rychlejšímu otáčení hry. Zhruba dvacet minut se nám to dařilo, bohužel jsme nebyli dostatečně odvážní a kvalitní na poslední třetině hřiště. Jedinou velkou šanci jsme si vytvořili po rohovém kopu, kdy ani jeden z našich hráčů nedokázal dorazit míč na brankové čáře do sítě. S blížícím se koncem zápasu šel náš výkon výrazně dolů, kluci se nechali otrávit agresivně bránicím soupeřem, který přijel s jasným záměrem inkasovat co nejméně. Vysvobozením tak pro všechny byl konečný hvizd, po kterém si naši hráči viditelně uvědomovali, že představení v druhé půli mělo do ideálu daleko.

Hodnocení zápasu je tentokrát velmi rozporuplné. Soupeře jsme za celý zápas nepustili ke střele na branku, přesto nemůžeme být spokojeni. Psychické a herní podvolení se stylu soupeře kazí dojem ze solidně odehraných pětašedesáti minut. Pozitivem je, že se čtyřmi hráči ročníku 2007 (starší žáci) v základní sestavě dokážeme s přehledem kontrolovat zápas s týmem ze středu tabulky.