• Dorost
  • 52 Zobrazení

Branka: 64.Barbořák

Sestava: Brejcha – Švanda, Horák, Hýbl, Navrátil (56.Barbořák) – Šmíd, Kovář, Mísař – Kubát (83.Grepl), Jelínek (78.Hanik), Polášek (90.Kyncl)

Netradičně ve čtvrtek 6. dubna náš tým hostil v odloženém zápase soupeře z Hlinska.

Úvod střetnutí byl hlavně bojem o střed hřiště se spousty soubojů. Nám se povedlo dvakrát dostat do zajímavých přečíslení, ale jejich řešení bylo tristní. V 25. min. jsme udělali velkou chybu v rozehrávce, soupeř zakončil střelou ze střední vzdálenosti do břevna. Tento moment nás celkem rozhodil a herní projev do konce půle byl velmi neurovnaný. Největší šanci měl těsně před přestávkou hostující Otradovský, sám před Brejchou však neproměnil. Druhou půli kluci začali mnohem lépe, Navrátil byl v první dobré příležitosti zblokován. Ojedinělý výpad hostů skončil únikem útočníka ze strany s následnou střelou do tyče. Potřebný klid v kombinaci nám do hry přinesl střídající Barbořák a byl za to po zásluze odměněn. V 64. min. Hýbl vyhrál dva důležité souboje, míč se dostal ke Kubátovi, který mezi stopery našel právě Barbořáka a ten placírkou překonal brankáře – 1:0. Soupeř hrozil do konce zápasu výhradně ze standartních situací, ale pouze po jedné z nich mohl skórovat. To se míč i za pomoci větru snesl na břevno naší branky a poté i díky odrazu od Brejchy poskakoval před brankovou čarou, naši obránci naštěstí dostali míč do bezpečí. V závěru jsme mohli naše vítězství definitivně pojistit, nejprve se po výborné akci Poláška ocitl ve stoprocentní šanci Grepl, bohužel i díky nerovnosti hřiště přestřelil. Poslední slovo si chtěl vzít Polášek, ale v nájezdu trefil pouze brankáře, a tak jsme se radovali z nejtěsnějšího vítězství.

V hodnocení zápasu musíme kluky pochválit, herně jsme určitě předvedli mnoho lepších utkání, ale pro realizační tým je velmi cenné, jak hráči pracovali po celých 90 minut. Přesně od takového bojovného výkonu se můžeme odrazit a navázat na něj větší fotbalovostí v dalších utkáních.