FK Česká Třebová – Dolní Újezd 3 : 3 (0:1)

22.10.2023

Branky: 3x Keprt

Sestava: Žáček – Kolář, Kaplan, Keprt, Stach, Janeček, Vencl, Hildebrand, Pietkiewicz, Pávek, Rössler (Prykhodko, Dvořák, Rakaš)

Zápas „blbec“. Jak řekl o poločase rozhodčí: „Kdybyste vedli 7:0, tak se nikdo nemůže divit“. A my místo toho prohrávali 0:1. Tolik brankových možností a šancí jsme si nevypracovali snad v žádném jiném poločasu. Na mokrém terénu jsme neustále ohrožovali hostující branku, která i díky brankové konstrukci odolávala. Samostatné úniky hráčů, dorážky z malého vápna, standartní situace, prostě jsme zahazovali jednu šanci za druhou. Hosté byli daleko efektivnější. Nejprve sice neproměnili pokutový kop, který rozhodčí nařídil za náš zbytečný faul po rohovém kopu, ale po jednom brejku, kdy náš brankář při výběhu uklouzl, se snadno dostal do vedení – 0:1.

Druhý poločas přinesl stejný obrázek. My hráli na půlce soupeře, hosté bránili a zdržovali. Dokonce se dostali do dvoubrankového vedení, kdy brejk zakončili prudkou přihrávkou před naší branku, která trefila hostujícího hráče, od něhož se míč odrazil přesně k tyči – 0:2. Na 1:2 jsme snížili po rozehraném trestném kopu, kdy se trefil Lukáš Keprt. Tým to nabudilo a vrhnul se do ofenzívy. Hosté však našli okénko v naší obraně a opět to z brejku bylo 1:3. Naši chlapci se však nevzdali a stále mačkali soupeře před brankou. V další příležitosti byl zfaulován Ondra Kaplan a penatlu proměnil Lukáš Keprt – 2:3. Na remízový stav jsme vyrovnali opět z pokutového kopu, kdy byl ve vápně doslova sestřelen Míra Kolář. Svůj hattrick dovršil Lukáš Keprt, který bezpečně proměnil – 3:3. Zbývali 4 minuty, ve kterým jeden tým chtěl vyhrát, druhý se prozdržovat k remíze. Rozhodčí nenastavil ani minutu a tak jsme poprvé doma v soutěži ztratili body. Bohužel si za to můžeme pouze a jen sami svým neproměňováním gólových příležitostí.