Dolní Újezd – FK Česká Třebová 3:8 (0:5)

neděle 07.04.2024

Dolní Újezd – FK Česká Třebová 3: 8 (0:5)

Branky: 5x Rössler, 1x Kaplan, 1x Pietkiewicz, 1x Vencl

Sestava: Žáček – Pávek, Vencl, Keprt, Stach – Jansa, Janeček, Řehák – Rössler, Pietkiewicz, Kaplan (Rakaš, Prykhodko)

Opět v neúplné sestavě jsme zajížděli na půdu soupeře, který nám na podzim šťastně sebral 2 body. Tentokrát to bylo tak, jak má být, a od začátku jsme hřiště opanovali. Ačkoliv jsme postrádali oba naše brankáře, zastupující hráč z pole neměl žádnou práci a branku za svá záda nepustil. 3 branky jsme inkasovali v době, když jsme dotyčnému hráči slíbili, že nebude chytat celou dobu a půjde během utkání do pole.

Celé utkání jsme měli pod kontrolou. Po čtvrt hodině jsme vedli již 3:0 a dál soupeře mačkali. Další už čtvrtou naší branku přidal dnes nechytatelný Rössler a zdálo se, že se nemůže nic stát. Bohužel ve 33.minutě se náš kapitán nechal vyprovokovat soupeřem a nepochopitelně oslabil svůj tým, když šlápl na ležícího hráče. Červená karta a stopka na další utkání (uvidíme, kolik zápasů si Ondra za svůj prohřešek odpyká). Přesto jsme se dalším útokem přesvědčili, že i v deseti hráčích můžeme skóre navyšovat. Byl to opět nezastavitelný Rössler, který dal svou čtvrtou branku v zápase.

Ve druhé půli jsme hodně střídali, na vině byly i dýchací problémy jednoho chlapce a o brankáři jsme již psali. V 50.minutě prokličkoval Pietkiewicz soupeřovou obranou a zvýšil na 6:0. V 60.minutě ukázal Vencl, že branku jde vstřelit i z pozice stopera, když prošel celým hřištěm a bezbrannému leč šikovnému brankáři nedal šanci – 7:0. Poté následovala naše slabá chvíle, kdy jsme začali „šlapat vodu“. Soupeř toho dokázal rychle využít a naší unavenou obranu 3x překonal. Poslední slovo v utkání si nevzal nikdo jiný, než Rössler a svým pátým gólem stanovil konečný výsledek.

První poločas byl z naší strany výborný. Ve druhé půli, kdy jsme hráli již v deseti, kluci chtěli hrát stále stejně, tedy napadat. Bohužel nám tam někdo chyběl a tak zjistili, že po taktické stránce se máme ještě co učit. Poprvé si zkusili tedy hru v početní nevýhodě. Doufáme, že na dlouhou dobu naposled.

Příští utkání hrajeme na domácím hřišti a to v neděli 14.dubna od 9:30 proti Letohradu.