Choceň – FK Česká Třebová 3 : 4 (1:2)

Sobota 20.04.2024

Branky: 3x Rössler, Vencl

Sestava: Valenta – Kolář, Vencl, Keprt, Žáček, Janeček, Stach, Pávek, Rössler, Dvořák, Pietkiewicz (Hildebrand, Prykhodko)

Zápas, ve kterém jsme si nezasloužili vyhrát. Ani ne tím, že by byl snad soupeř lepší, ale náš výkon byl naprosto katastrofální.

Ačkoliv jsme od úvodního hvizdu drželi balón na svých kopačkách, hráli jsme bázlivě, alibisticky, bez pohybu a nápadu. V 8.minutě vysunul Janeček Rösslera a ten vstřelil svůj první gól – 0:1. V 16.minutě však bylo vyrovnáno, když nám rychlý útočník ukázal záda a pohodlně skóroval do prázdné branky 1:1. Obrovskou šanci jsme měli po trestném kopu, kdy Vencl předkládal před prázdnou branku, ale Janeček míč nestihl a Stach na zadní tyči přestřelil. Poločasové vedení nám vrátil Vencl, který minutu před koncem zužitkoval nahrávku Keprta – 1:2.

Po přestávce jsme rychle přidali třetí branku a to opět Rösslerem, který dovedl míč do branky. Další velké šance jsme však už nevyužili. A tak trestal soupeř. Z naprosto identické akce jako v první půli snižuje na rozdíl jediné branky. Obraz hry se rázem změnil. Domácí byli politi živou vodou a hnali se za vyrovnáním. My naopak ztratili sebevědomí a bránili se všudypřítomným. domácím První velkou šanci Valenta v bráně ještě zneškodnil ale v 67.minutě kapituloval, kdy opět stejný hráč propasíroval míč do sítě – 3:3. Byli jsme „na ručník“ a náš brankář měl plné ruce práce. Dvě minuty před koncem pro nás přišlo vysvobození. Dlouhý nákop Vencla si prsama do běhu posunul opět Rössler, obehrál své dva strážce a sám před brankářem se nemýlil.

Domácí předvedli skvělý bojovný výkon, za který nebyli odměněni. I takový bývá fotbal. Zápas se lámal ve druhém poločase, kdy za stavu 3:1 jsme neproměnili několik šancí a skvělý brankář držel šance domácích na bodový zisk. Po snížení tak domácím narostla křídla a v tu chvíli byli lepším týmem. Tento zápas nám ukázal, že bez bojovnosti a koncentrace to nepůjde a příští zápasy budeme chtít takto špatný výkon odčinit. V neděli 28.4. nás doma čeká lídr tabulky z Poličky, který nebyl v sezóně ještě poražen.