Českotřebovské mládežnické fotbalové týmy na turnaji v Německu

Klub FK Česká Třebová dostal již poněkolikáté pozvánku do bavorského města Oberasbach (leží 10 km od Norimberku), kde se jednou za dva roky pořádá v období Svatodušních svátků dvoudenní víkendový mezinárodní fotbalový turnaj mládeže (letos 27.-28.května). Využili jsme nabídky obsadit v turnaji čtyři věkové kategorie, dvě přípravkové (r.2012 a r.2013) a dvě žákovské (r.2010 a r.2011), celkem se jednalo o 46 mladých fotbalistů.

Páteční odjezd jsme si neplánovaně zpestřili díky nepojízdnému autobusu desetihodinovým soustředěním na domácím hřišti. Náhradní autobus tak dorazil do Oberasbachu ráno v půl třetí. Po čtyřech hodinách spánku nás vzbudili svěží francouzští spolubydlící a po slavnostním zahájení turnaje, kdy nám zahráli státní hymny čtyř zúčastněných států (ČR, Německo, Francie a Polsko), jsme se pustili do fotbalového zápolení.

Nejmladší kategorie (r.2013) byla rozdělena do dvou skupin po šesti týmech. V naší skupině jsme utrpěli čtyři porážky a povedla se jedna výhra. V neděli jsme pak v zápase o 11.místo zvítězili nad týmem TSV Altenberg 3:1.

Naše žákovské kategorie hráli jeden společný turnaj, kde bylo 14 týmů rozděleno do dvou sedmičlenných skupin. Náš mladší ročník 2011 odehrál ve své skupině kvalitní zápasy a po dvou vítězstvích, jedné remíze a dvou prohrách obsadil čtvrté místo ve své skupině. V neděli pak ve svém nejlepším zápase o sedmé místo podlehl po remíze 1:1 až po penaltách věkově staršímu týmu STV Deutenbach. Ve druhé skupině řádil náš starší žákovský tým, který jsme z důvodu nedostatečného počtu českotřebovských chlapců r.2010 doplnili z poloviny našimi kamarády z FK Letohrad, s kterým mají žákovské týmy našeho klubu nadstandartní vztahy a stejné klubové barvy. Tým FK Česká Třebová svou skupinu ovládl díky pěti výhrám a jedné remíze při skóre 16:2. V nedělním semifinále porazil tým DJK Eibach 3:0, následné finále proti týmu FSV Stadeln pak za hlasité podpory všech českotřebovských a mnohých zahraničních týmů ovládl také poměrem 3:0.

Závěrečnou večerní slavnost pak při účasti několika pozvaných týmů, organizátorů a sponzorů turnaje opanovalapro změnu naše přípravková kategorie, která po drtivém nástupu ovládla taneční parket a postarala se tak ze všech nejvíce o zábavnou část této události.

Týmy FK Česká Třebová tedy zanechaly významnou stopu v tomto mezinárodním turnaji, a to jak po sportovní, tak i po společenské stránce. Za dva roky bude město Oberasbach pořádat další ročník turnaje, myslím, že i s pozvánkou pro mladé českotřebovské fotbalisty.

Autor: Roman Krása, vedoucí týmu mladších žáků FK Česká Třebová