TJ Lanškroun – FK Česká Třebová 1:4 (1:3)

• 27. 9. 2022
  • Michal Kubásek
  • Dorost
  • 71 Zobrazení

Branky: 19.Kolert – 16.Polášek, 22.Hýbl, 24.Polášek, 48.ŠmídSestava: Brejcha (46.Brožek) – Šmíd, Mužík (63.Švanda), Hýbl, Navrátil – Mísař (63.Mazura), Kovář, Jelínek (58.Hanik) – Grepl (59.Kubát), Fečko, Polášek (63.Řehák)

Sedmý zápas podzimní části krajského přeboru náš tým odehrál na horké půdě v Lanškrouně.

Vstup do utkání se nám vydařil, kontrolovali jsme hru a trpělivě hledali skulinu v domácím bloku. To se povedlo v 16. minutě, kdy Kovář našel krásným pasem za obranu Šmída, který neméně pěknou přihrávkou vybídl Poláška na zadní tyči ke skórování – 0:1. O tři minuty později přišel lehký šok, prakticky první návštěva domácích na naší polovině znamenala vyrovnání, když jsme špatně bránili standartní situaci. Naštěstí se kluci rychle oklepali a dvakrát udeřili po rohových kopech. Ten první na přední tyči prodloužil Jelínek a dobře postavený Hýbl dopravil míč do branky – 1:2. V druhém případě zakroutil Polášek míč na zadní tyč přímo od praporku – 1:3. Druhý poločas znovu přinesl aktivní úvod našich borců. Navrátil poslal v 48. min. centr před branku, kde situaci nezvládl domácí brankář a Šmíd prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:4. Postupem času jsme vystřídali celou lavičku a na tempo zápasu to mělo vliv. I přes to kluci měli otěže plně v rukou a zaslouženě jsme si proti pasivnímu soupeři došli k první výhře na lanškrounské půdě pod našim vedením u dorostu.